Music, mp3, videoklipy, filmy a break dance!!

Vítejte na stránkách věnované hudbě a vše kolem...

Star´s

Rammstein

Tak minule tady psal Bard o podle něj nejlepší rockové kapele všech dob, AC/DC. Tento názor mu neberu, ale ani se s ním nemůžu ztotožnit. Hlavní ovšem je, že před AC/DC vystoupí dne 12.6. 2001 na Strahově skvělá německá partička Rammstein. Rammstein na sebe upozornili na festivalu Wuhlrock 1997, který způsobil obrovský zájem o tuto skupinu. Ale skupina Rammstein vznikla již dříve, bylo to v roce 1993. Část skupiny pochází z východního Berlína, zbytek je z okolí nebo přímo z města Schwerin. Po několika demo-nahrávkách na sebe upozornila skupina v roce 1995 koncertem v klubu "Logo" v Hamburku, kde zaujala producenta Jakoba Hellnera. Ten byl vystoupením tak nadšen, že skupině okamžitě přislíbil produkci alba "Herzeleid" . Pikantní na celé záležitosti je, že nerozumí ani slovo německy! Deska se udržela v neměcké hitparádě 50 (!) týdnů a dokonce se dostale do top ten. Rammstein se stávají ovečkami vydavatelské firmy "Motor", u které jsou dodnes pod smlouvou. V roce 1995 se vydávají na turné po Německu, hlavně hrají v nových spolkových zemích. Celosvětově na sebe Rammstein upozornili dvěma songy ve filmu "Lost highway" od Davida Lynche. Ovšem někteří z vás mohli již v tomto roce Rammstein vidět i v Praze, kde vystoupili jako předskupina "Clawfinger". V roce 1997 vydávají Rammstein svou druhou desku, nazvanou "Sehnsucht". Již o čtrnáct dnů později je tato deska platinová! V roce 1999 vystupují Rammstein v Berlíně a svým vystoupením strhují všechny diváky na koncertě. Z tohoto koncertu byla pořízena nahrávka "Live aus Berlin", kterou jsem dostal od Oskara. V únoru 2001 vydávají Rammstein nový singl "Sonne" a v zápětí nové album "Mutter". Skupina se proslavila svou skvělou show, při které členové tohoto ansámblu dokonce chvílemi i hoři...... Skupina má šest členů.


 Till Lindemann - zpěvák, narozen 4.1. 1963, bývalý vicemistr Evropy v dálkovém plavání, ženatý, tři děti

Richard Bernstein - narozen 24.6. 1967, pracoval jako pokladník v supermarketu, dřívější skupina "Orgasm death Gimmick"

Paul Landers - narozen 9.12. 1964, pracoval jako topič v knihovně

Flake Lorenz - bubeník, narozen 6.11. 1966, vyučený obráběč kovů

Oliver Riedel - narozen 11.4. 1971, pracoval jako štukatér, obdivovatel Boba Dylana

Christoph Schneider - narozen 11.5. 1966, hrál dříve ve skupině "Die Firma"

 

Pro skupinu Rammstein jsou typické velmi expresivní texty, které pojednávají skoro pouze o lásce. Protože ovšem tyto texty nejsou primitivní, většinou pojednávají o lásce romanticky, perverzně, násilnicky, má hodně lidí problémy s pochopením těchto textů. Odtud také pochází zařazení Rammstein od tisku do nacistického rohu, ale to je veliký omyl. Proto si na této stránce můžete přečíst texty nejlepších písní od Rammstein. 
Nazdar Praho!


Alter Mann

Bestrafe mich

Bueck Dich

Du Hast

Du riechst so gut

Engel

Klavier

Kuess mich

Seemann

Sehnsucht

Sonne

Spiel mit mir

Tier


A jedeme!!!!


Takže pevně doufám, že se na Strahově v červnu uvidíme, cena není až zas tak hrozná, pouze se bojím, že Rammstein dostane příliš málo času na to, aby si dokázali získat české publikum, protože jsou jenom předkapela od AC/DC...... A pro ty z vás, co Rammstein neznají, nebo si chtějí poslechnout jejich poslední tvorbu, tak tu je ke stáhnutí jejich poslední singl
Sonne.

Žádné komentáře