Music, mp3, videoklipy, filmy a break dance!!

Vítejte na stránkách věnované hudbě a vše kolem...

Star´s

Crazy Frog

Crazy Frog: videoklip a vyzváněcí tón ke stažení jako příklad moderního marketingu

02 | 08 | 2005 - Robert Němec

Crazy Frog je učebnicovou ukázkou, jak má fungovat moderní efektivní marketing. A samozřejmě vám nabídneme tento videoklip ke stažení.

Na počátku byla MP3

Za Crazy Frog stojí Švéd Daniel Malmedahl. Již v roce 1997 začal vytvářet komediální podoby zvuků motorů. Takovéto MP3 se začaly šířit v P2P sítích. Mezi nejznámější patřil The Insanity Test. Podívejte se, jak vypadal nejznámější The Insanity Test (odkaz vede na WebArchive).

V roce 2003 převedl jiný Švéd, Erik Wernquist, MP3 do flashové animace s názvem The Annoying Thing.

V roce 2004 licencovala zvuk i flashovou animaci německá skupina Jamba! jako vyzváněcí tón do mobilních telefonů. Vyzváněcí tón, který pojmenovala The Crazy Frog, podpořila reklamou v televizi, tisku, rádiu a na internetu. Vyzváněci tón The Crazy Frog se tak stal dosud nejpropagovějším vyzváněcím tónem.

Crazy Frog ke stažení vydělal již 616 milionů korun

Kampaň se však vyplatila. Jenom do března 2005 vynesl vyzváněcí tón ke stažení The Crazy Frog 14 milionů liber (zhruba 616 milionů korun) a stal se tak nejziskovějším vyzváněcím tónem v historii.

A pak přišla Axel F

Německé taneční duo Bass Bumpers na jaře 2005 s podporou firmy Jamba! song The Crazy Frog zremixovalo se skladbou Axel F. Axel F. je instrumentální hudba z filmu Pocilajt z Beverly Hills z roku 1985. V evropských hitparádách se již jeden remix v roce 2003 objevil.

Aktuální verze, označovaná jako Axel F (The Crazy Frog Song) je však mnohem úspěšnější. Několikrát se objevila na prvním místě celoevropské, britské, irské, norské, švédské, belgické, francouzské, australské, dánské a švýcarské hitparády.

Crazy Frog ke stažení

Pokud si chcete Crazy Frog stáhnout, klikněte na odkaz www.nnm.ru/filez/crazy-frog.swf. Pozor, odkaz má 8 MB. Zde je Crazy Frog ke stažení zdarma do počítače. Ovšem za legalitu neručíme.

Bude takto vypadat marketing budoucnosti?

616 milionů korun je už slušný peníz. Prvotní sláva přitom přišla díky P2P sítím a švédské televizi. Na songu Crazy Frog pracovali dva na sobě nezávislí umělci. Výsledku si všimla chytrá firma, která se nebála investovat velké peníze do marketingové podpory.

Na podporu pak vznikl i taneční song, který vydělal další ohromné peníze.

Žádné komentáře